KuPS ry:n pelikauden 2018 päätösjuhlassa palkittiin yli 100 pelaajaa, Banzai!
6.11.2018 22:33 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Janne Rotko, vuoden Nappulavalmentaja!

KuPS ry:n pelikauden 2018 päätösjuhla pidettiin tiistaina 6.11. Kuopio-hallilla.

Oli hieno nähdä, kun seuran pelaajat, seuratoimijat ja paljon vanhempia kokoontuu pelikauden päätösjuhlaan.
Juhlassa palkinnon nouti yhteensä 123 pelaajaa ja lisäksi palkittiin joukko seuratoimijoita.
Kaudella 2018 Suomea on edustanut eri maajoukkueissa ennätyksellinen määrä KuPS pelaajia, yhteensä 18 pelaajaa.

Alla kaikki palkitut.

KAUPUNGINOSAJOUKKUEET

AHMAT: Puijonlaakso
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
08 Keltainen ja Musta: Atte Auraniemi ja Oula Moilanen
09: Santtu Räisänen

HAUKAT: Pyörö, Pitkälahti
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
07: Veikko Heinilä
08: Alex Pesonen
11-12: Janne Korhonen

HIRVET: Niirala, Haapaniemi
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
07: Aukusti Karhunen

ILVEKSET: Keskusta, Haapaniemi
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
09: Mico Mononen
10: Aaro Kinnunen

KARHUT: Pirtti, Savolanniemi
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
07 Keltainen: Petrus Vallinkoski
07 Musta: Husein Al-Hasuna
08: Robi Åman
09: Leevi Hallinen
10: Jasu Junnula

KETUT: Jynkänvuori, Rautaniemi
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
07 Keltainen: Daniel Jauhiainen
07 Musta: Lenni Poussu
08 Keltainen: Eevertti Keinänen
08 Musta: Ville Huuskonen
09 Keltainen: Vertti Rönkä
09 Musta: Oiva Hagman
10 Keltainen ja Musta: Konsta Leppänen ja Karam Ahmad Alsheikh
11: Samuli Kuula

KOBRAT: Neulamäki
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
Kobrat 09: Toni Hao
Kobrat 10: Riku Korhonen

KOTKAT: Länsiranta
Fair Play pelaaja ikäluokassa:
07: Leevi Valtanen
08: Joona Tuovinen
09: Miika Juntunen
10-11: Eino Suuronen

KURJET: Kurkimäki
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
07: Arttu Lintula
08: Henri Luukkainen
09 Keltainen: Veeti Ahokivi
09 Musta: Roope Kolehmainen
10: Niilo Mönkkönen
11 Musta: Jare Turunen
11 Keltainen: Kaspar Miettinen

KÄRPÄT: Keilankanta, Lehtoniemi
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
10: Vilho Huttunen
11 Keltainen: Tiitus Hynninen
11 Musta: Veikko Huusko

ORAVAT: Puijonlaakso, Länsipuijo, Rypysuo
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
10: Niko Rissanen
11: Aapo Vornanen

PEURAT: Jynkkä, Levänen
Fair Play pelaajat ikäluokissa.
07 Keltainen: Kalle Kääriäinen
07 Musta: Leo Jääskeläinen
08: Mikael Viitanen
09: Maksim Chiksoev

PUUMAT: Päiväranta, Kettulanlahti
Fair Play pelaajat ikäluokissa
08 Keltainen: Akseli Kumpulainen
08 Musta: Luukas Laasanen
09 Keltainen: Eemil Virkkunen
09 Musta: Iisak Tykkyläinen
10: Jesse Torvinen
11: Topi Pöyhönen

SAUKOT: Särkiniemi, Särkilahti
Fair Play pelaajat ikäluokissa:
Saukot 08: Aapeli Palkolahti
Saukot/Peurat -10: Vilho Aho

SUDET: Männistö, Linnanpelto, Saarijärvi
Fair Play pelaajat ikäluokissa.
07: Juho Koskinen
08 Keltainen ja Musta: Riad Omargaa ja Jalo Makkonen
09: Martti Murole
10 Keltainen ja Musta: Jimi Niskanen ja Leo Väisänen
11 Keltainen ja Musta: Väinö Miettinen ja Sisu Halonen

Vuoden nappulajoukkue, kiertopalkinto:
Puumat, Päiväranta ja Kettulanlahti

Vuoden nappulavalmentaja, kiertopalkinto:
Janne Rotko, Kotkat

JUNIORIT

Erkkaryhmä: perustettu 2015, joukkueeseen kuuluu yhteensä 23 pelaajaa.
Fair Play: Eetu Korhonen
Kehittynein pelaaja: Maximus Hautajärvi

F8 (10)
Fair Play pelaaja: Eetu Siltanen
Kehittynein pelaaja: Aapo Antikainen

F9 (-09)
Fair Play pelaaja: Elmeri Niskanen
Kehittynein pelaaja: Akseli Ruokojärvi

E10 (-08)
Fair Play pelaaja: Eemil Kaasinen
Kehittynein pelaaja: Joonas Hartikainen

E11 (-07)
Fair Play pelaaja: Aleksi Tuononen
Kehittynein pelaaja: Mico Juntunen

D12 (-06)
Fair Play pelaaja: Eero Salo
Kehittynein pelaaja: Eeli Kärkkäinen

D12 JL Haaste
Fair Play pelaaja: Aapo Vartiainen
Kehittynein pelaaja: Mohamad Ahmad Alshikh

D12 JL Musta
Fairplay: Rasmus Tiilikainen
Kehittynein pelaaja: Rasmus Mönkkönen

D12 JL Keltainen
Piirisarjaa pelattu kahdella joukkueella:

Fair Play pelaajat: Veikko Heimonen ja Eetu Raatikainen
Kehittynein pelaajat: Niko Keränen ja Samu Timonen

D13 (-05)
Fair Play pelaaja: Veeti Miettinen
Kehittynein pelaaja: Kalle Pasanen

D13 JL Haaste
Fair Play pelaaja: Santeri Hukkanen
Kehittynein pelaaja: Atte Jääskeläinen

D13 JL Musta
Fair Play Pelaajat: Aayush Ghimire
Kehittynein pelaajat: Ukko Bouquerel

D13 JL Keltainen
Fair Play pelaaja: Joona Tukiainen
Kehittynein pelaaja: Joonas Ylinen

C14 (-04)
Fair Play pelaaja: Manu Kemppainen
Kehittynein pelaaja: Elias Puustinen

C14 Haaste
Fair Play pelaaja: Luukas Sepponen
Kehittynein pelaaja: Niilo Mattila

C14 Musta
Fair Play pelaaja: Eero Hollmen
Kehittynein pelaaja: Lauri Uusaro

C14 Keltainen
Fair Play pelaaja: Eerik Väätäinen
Kehittynein pelaaja: Emil Seppälä

C15 (-03)
Fair Play pelaaja: Immo Haatainen
Kehittynein pelaaja: Julius Tauriainen

C15 Haaste
Fair Play pelaaja: Elias Ovaskainen
Kehittynein pelaaja: Ville-Veeti Paananen

C15 Junnuliiga
Fair Play pelaaja: Juha Verhelä
Kehittynein pelaaja: Nico Kaasinen

B3-juniorit
Fair Play pelaaja: Eeli Törnroos
Kehittynein pelaaja: Veeti Luostarinen

B2-juniorit
Fair Play pelaaja: Rasmus Päivinen
Kehittynein pelaaja: Niko Mielonen

B-juniorit
Fair Play pelaaja: Tuomas Tervonen
Kehittynein pelaaja: Eelis Varis
Taistelija: Väinö Luttinen
Paras pelaaja: Tony Miettinen

A-juniorit
Fair Play: Olli Eskelinen
Kehittynein pelaaja: Aleksi Honka-Hallila
Taistelija: Aarni Mäntyselkä
Paras pelaaja: Tomas Länsivuori

KuPS tekniikkamestari 2018 kiertopalkinto:
Otto Ruoppi D12

Iljan palkinto Maalitykki 2018:
Elmer Vauhkonen D12

Ossi Loikkasen muistopalkinto 2018:
Hemmo Riihimäki

FC Tarzanin kiertopalkinto taitopelaajalle 2018:
Jere Hiltunen

Enskan pokaali, Puijon Torni – palkinto 2018:
Petteri Pennanen

Eri ikäluokkien maajoukkueita edustivat vuonna 2018 yhteensä 18 pelaajaa:
Hemmo Riihimäki, Henri Elovirta, Elias Salminen, Tony Miettinen, Eetu Rissanen,
Viljami Aittokoski, Jouko Karhunen, Taneli Hämäläinen, Aleksi Honka-Hallila, Eetu Pellikka,
Johannes Kytilä, Miika Töyräs, Jere Hiltunen, Ilmari Niskanen, Jiri Nissinen,
Urho Nissilä, Saku Savolainen, Rasmus Karjalainen

KuPS ry stipendi tulevaisuuden pelaaja:
Tony Miettinen

Matti Eskelinen – palkinto parhaalle junioripelaajalle:
Miika Töyräs

Kunniamaininnat valmennustyöstä:
Rebecca Paasu D13 Musta
Hannu Törnroos C15 JL
Kalle Rönkkö C14
Lassi-Pekka Kauhanen MV
Markus Kauppinen D12
Jani Sorsa E11
Kustaa Jaroma E11

Vuoden Juniorivalmentaja 2018 kiertopalkinto:
Raimo Kesti, maalivahtivalmentaja
Palkinnon nouti Helena Kesti ja Sini Vormisto


Valmistautuminen ja harjoittelu kaudelle 2019 saa nyt alkaa, BANZAI!



   
Lisää uutisia
KuPS ry
«  Marraskuu   »
Kategoriat