1. Tähtiseurat
2. Liikkuva Kuopio
3. Kuopion Kaupungin Teayyeri
Setlementti Puijola
Matka-Savo
Mediateko Oy
Savon Sanomat
Viikinkiravintola Harald
Asianajotoimisto Kolari & Co
Kala-Lappi
Kylpylä Hotelli Rauhalahti
PetriFun
Savonia
Touhulan päiväkodit
Taneli Heiskaselle sopimus edustusjoukkueeseen
Julkaistu: 07.02.2020 00.00

Taneli Heiskaselle sopimus edustusjoukkueeseen

Veikkausliigan hallitseva Suomen mestari Kuopion Palloseura on tehnyt pelaajasopimuksen seuran omalle kasvatille, kun Taneli Heiskanen (19) allekirjoitti 2+1-vuotisen ammattilaissopimuksen kuopiolaisseuran kanssa.

Heiskanen oli voittamassa A-junioreiden SM-kultaa KuPS:lle viime kaudella 2019. Taneli on myös pelannut kahden kauden ajan Kakkosessa Kuopion Palloseuran farmijoukkueessa KuFussa. Viime kaudella hän esiintyi Kufussa yhdeksässä sarjaottelussa, joissa syntyi kaksi maalia. Edustusjoukkueen paidassa Heiskanen sai ensimmäiset peliminuuttinsa 14.12.2019 pelatussa harjoitusottelussa Joensuun Jippoa vastaan.

Seuran uusimmat